نکاتی برای ایجاد یک باغ گل عالی

باغهایی که از گلها به عنوان عناصر اصلی آنها استفاده می کنند ، باغ گل نامیده می شوند. گیاهان ، بوته ها ، درختان و سایر اجزای م contribثر نیز وجود دارند ، اما تمرکز روی گلها است. این باغ های گل معمولاً برای اهداف تزئینی کشت می شوند.

ایده چگونه تکامل یافت؟

باغ های گل امروزی تاریخ جالبی در پشت خود دارند: هنگام هرس ، برخی از کشاورزان چند علف هرز رنگارنگ را یادداشت کردند. آنها رنگها را دوست داشتند و بنابراین آنها را در همانجا رها کردند. مفهوم تحمل این علفهای هرز زیبا ، بتدریج جذب شده و به فرهنگ پرورش گل منجر شد.

باغ گره

باغ های گل که به صورت هنری تنظیم شده اند ، به باغ های گره ای معروف هستند. باغ های گره ای توسط ترکیبی سیستماتیک از گیاهان ، گیاهان و بوته ها طراحی شده اند. گیاهان به روشی از قبل محاسبه شده کاشته می شوند تا در هنگام کراسولا رشد ، در نهایت طرح مطلوبی را تشکیل دهند. متداول ترین آنها ناحیه های مستطیل یا محفظه های مربع است. به لبه ها با گیاهانی که در صف کاشته می شوند ، شکلی داده می شود ، تقریباً فضایی در این بین باقی نمی ماند. این ها نیز بر این اساس برش داده می شوند تا عرض لبه ها به طور همزمان حفظ شود. حصار به این مد ، اغلب مسیرهایی را در باغهای گل به وجود می آورد تا بازدید کنندگان از آن عبور کنند.

این مسیرهای حاصل از مرزها ، گاهی اوقات با شن ، ماسه یا بتن پر می شوند و روند رشد چمن در مناطق ردیابی شده در حال افزایش است. تعداد مناطق مربعی یک باغ گره می تواند حمل کند ، به اندازه یک باغ بستگی دارد و در محدوده یک تا ده متفاوت است. این نوع باغ های گل اولین بار در زمان ملکه الیزابت اول در انگلیس طراحی شده اند.

گیاهانی که برای تشکیل باغهای گل گره استفاده می شوند ، بادرنجبویه ، زوفا ، زوج ، گیاه جوانه ، مرزنجوش ، آکانتوس ، گل مروارید ، بابونه ، رزماری ، گل همیشه بهار ، گل بنفشه ، آویشن ، جنگل جنوبی ، سانتولینا و غیره است. به این گونه باغ های گل پارترز گفته می شود.

باغ های گیاهان دارویی

باغهایی با گیاهانی که برای اهداف دارویی و آشپزی مورد استفاده قرار می گیرند به باغ های گیاهان معروف هستند. بعضی از گل ها خوراکی هستند ، می توان آنها را تازه بریده خورد ، در حالی که بعضی دیگر ممکن است فقط هنگام پختن یا پختن خورده شوند. گاهی اوقات باغ های گل برای پرورش گیاهان دارویی مانند گیاه آلوورا نیز کشت می شوند. در دوران باستان ، هیچ پزشک مدرنی وجود نداشت ، فقط راهبه ها و راهب ها ، گفته می شد که با استفاده از عصاره گیاهان درد را بهبود می بخشند.

امروزه از آلوورا به طور گسترده ای برای درمان های پوستی ، به ویژه در درمان آکنه استفاده می شود. گیاهان دیگری که در این ژانر قرار می گیرند عبارتند از: رزماری ، جعفری ، مریم گلی ، مرزنجوش ، آویشن ، نعناع ، خیابان ، گلپر ، خلیج ، ریحان و غیره

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *